Byla 2-6488-584/2014 Dėl skolos priteisimo


Byla 2-6488-584/2014
Dėl skolos priteisimo

Kauno apylinkės teismo teisėja Diana Jasaitienė, suėjus trūkumų šalinimo terminui civilinėje byloje pagal ieškovės sodininkų bendrijos „Gervėna“ ieškinį, pareikštą atsakovei O. L. dėl skolos priteisimo, ir
Nustatė

Kauno apylinkės teismas 2014 m. vasario 28 d. nutartimi nustatė ieškovei terminą iki 2014-03-28 ieškinio trūkumams pašalinti.

Teismas, trūkumų šalinimo nutartyje nurodė, kad ieškovė skaičiuoja atsakovei bendrijos nario mokestį, todėl ieškovė turėjo pateikti teismui duomenis nuo kada ir kokiu pagrindu atsakovė buvo priimta į sodininkų bendriją „Gervėna“. Taip pat ieškovė turėjo pateikti įrodymus, kuriais remdamasi ieškovė nustato atsakovės naudojamo žemės sklypo dydį ir skaičiuoja bendrijos nario mokestį, nes iš VĮ „Registrų centras“ duomenų matyti, kad nuosavybės teisė į žemės sklypą, esantį ( – ), neįregistruota, žemės sklypas nesuformuotas. Be to, iš pateikto 2013-05-25 pakartotinio bendrijos narių susirinkimo protokolo matyti, kad atsakovė O. L. buvo pašalinta iš bendrijos narių, todėl ieškovė turėjo pateikti įrodymus pagrindžiančius reikalavimą atsakovei dėl bendrijos nario mokesčio priteisimo už visus 2013 metus. Tuo pačiu teismas atkreipė ieškovės dėmesį į tai, kad Sodininkų bendrijų įstatymo 7 str. 5 d. numato, kad pašalinti iš bendrijos asmenys privalo atsiskaityti bendrijai tik už jos teikiamas paslaugas ir naudojimąsi bendrojo naudojimo objektais.

Ieškovė rašytiniais įrodymais taip pat nepagrindė, kada ir kokiu pagrindu atsakovei buvo paskirta bauda už sodo nepriežiūrą. Ši aplinkybė būtų svarbi teismui vėliau sprendžiant preliminaraus sprendimo patenkinimo klausimą, nes baudos patvirtintos pakartotiniame visuotinime bendrijos narių susirinkime skyrimas galimas bendrijos nariams, o ne visiems sodininkams.

Taip pat nei ieškinyje nenurodyta, nei rašytiniais įrodymais nėra pagrįsta 10 Lt mokestis už namo numerio išdavimą bei 5 Lt mokestis už šiukšlių išvežimą.

2014 m. vasario 28 d. nutartis įteikta ieškovės atstovei advokatei V. G. 2014-03-14 (CPK 118 str. 1 d.)

Suėjus Kauno apylinkės teismo nutartyje nustatytam terminui, ieškovė ieškinio trūkumų nepašalino, todėl ieškinys laikytinas nepaduotu ir grąžintinas ieškovei, kartu nurodant, kad, ištaisius ieškinio trūkumus, nekliudoma vėl kreiptis į teismą pateikiant ieškinį bendra tvarka (CPK 115 str. 3 d., 5 d.).

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 115 str., 290 str., 291 str., teismas
Nutarė:

ieškovės sodininkų bendrijos „Gervėna“ ieškinį, pareikštą atsakovei O. L. dėl skolos priteisimo, laikyti nepaduotu ir grąžinti jį ieškovei.

Nutartis per septynias dienas nuo jos patvirtintos kopijos gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.